Karnawał z PCK

[ Powrót do aktualności ]

Przedostatnia sobota karnawału 26 lutego br. była okazją do zabawy dla członków, wolontariuszy   i sympatyków  Polskiego Czerwonego Krzyża. W restauracji „Ratuszowa”, w takt melodii wygrywanych przez zespół „Miraż” z  Brzegu tańczyło i bawiło się kilkudziesięciu uczestników. Obfite i smaczne potrawy serwowała restauracja „Ratuszowa”.

Nie tylko tańce były atrakcją tego balu, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele statutowe. Dzięki ofiarności licznych sponsorów i darczyńców organizatorzy balu zgromadzili wiele miłych drobiazgów i upominków mających wielkie powodzenie w loterii fantowej m. in. obrazy pana Ryszarda Bajora – ojca słynnego Michała Bajora, 2 słoiki miodu ofiarowane przez państwa Annę i Eugeniusza Łuciuk – właścicieli pasieki w Żłobiźnie, fanty przekazane przez właścicielkę restauracji „Ratuszowa” oraz zestaw kosmetyków i firmowe breloczki od brzeskiego zarządu PCK.

3 podarowane torty  były przedmiotem licytacji. Uczestnicy balu, zachęceni przez prowadzących licytację wiceprezesa Zarządu Rejonowego PCK w Brzegu – Józefa  Paprotnego i  Wiolettę Wrębiak–Ziębę – kierowniczkę brzeskiego biura PCK, nie skąpili „grosza”.
Darczyńcami byli brzescy cukiernicy: pan Józef Szatanika, pani Ewa Jakubek – Iwanków – właścicielka „Bombonierki” i pani Stanisława Hendzel właścicielka cukierni „Agusia”  . Najaktywniejszy w licytacji tortów był pan Ryszard Łaciński – prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZR w Brzegu. Kolejne torty wylicytował pan Janusz Cegliński i pani Małgorzata Bańkowska.
Także „walczyk czekoladowy” – sponsorowany przez PWC „Odra” w Brzegu przysporzył organizatorom finansowych korzyści.
W sumie uzyskano z balu 1.743,00 zł, środki zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
           
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz uczestnikom balu, za to, że zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie i swoją postawą udowodnili, że można pogodzić przyjemne z pożytecznym.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy Brzegu zechcą wesprzeć statutowe działania brzeskiego PCK przekazując  1% od podatku dla  PCK na Zarząd Rejonowy w Brzegu nr KRS 0000225587

Informację przygotowała: Wioletta Wrębiak-Zięba Zarząd Rejonowy PCK w Brzegu

Galeria: